Pur panely patria už dlhú dobu medzi osvedčené materiály pri zatepľovaní a termoregulácii. Patria medzi inovatívne stavebné vynálezy 21. storočia a tešia sa mimoriadnej obľube. Prečo je tomu tak? 

pur panely

  • Sendvičové panely  prichádzajú na trh v rôznych dĺžkach (od 2 do 18 metrov), hrúbkach (od 40 do 230 mm), s rôznymi jadrami (dnes si povieme práve o jadre z polyuretánu – PUR), profilovaniami (hladké, mikroprofilované, falcované a podobne), ochrannými povlakmi (SP polyester, SP polyester Matná perla, Cesar PUR 55, aluzinok), či v rôznych farebných prevedeniach.
  • Sendvičový panel  vám ušetrí peniaze. Do termoizolácie sa púšťame hlavne z ekonomických dôvodov, a práve sendvičový panel je vhodné riešenie pri novostavbách či rekonštrukciách. Ako hotový komponent sa dá použiť prakticky hneď, čím sa ušetrí aj čas. Sendvičové panely boli špecificky navrhnuté na optimalizovanie nákladov. Ako pridanú hodnotu ponúka aj akustickú izoláciu a protipožiarne vlastnosti.
  • Polyuretánové jadro je najlepší materiál, čo sa týka tepelnoizolačných vlastností. Dá sa tak využiť nielen pri zatepľovaní, ale aj v chladiarenskej technike. Svoje uplatnenie nachádza v obytných domoch, pri zatepľovaní striech, tvorbe deliacich priečok, v potravinárskom či poľnohospodárskom priemysle, v logistických centrách a mnohých iných odvetviach. Je to skrátka investormi preferovaný typ materiálu.
  • Panely sa dajú navzájom spájať. Ak by ste si chceli nakombinovať stavbu podľa potrieb, môžete tak urobiť a spojiť PUR panely s panelmi s jadrom z minerálnej vlny. Každý materiál má svoje špecifikácie, a tieto dva sa spolu perfektne dopĺňajú. Práve minerálna vlna vynikajúco tlmí hluk a je aj skvelý protipožiarny materiál.
  • Farebná variabilita. V neposlednom rade na rad prichádza aj estetika. Každý si želá, aby jeho stavba spĺňala náročné technické, ale aj vzhľadové parametre. Na výber dnes už existuje viac než 30 farebných odtieňov, typov profilov (napríklad matné či lesklé verzie ) a vybraných vzorov, vďaka čomu si môžete vytvoriť jedinečné kombinácie podľa vášho vkusu a preferencií. Samozrejmosťou je jednoduchá údržba a čistenie.
  • Objekty a stavby zo sendvičových panelov sa dajú ľubovoľne aranžovať, čo prináša nekonečné množstvo inštalácií. Panely sú jednoducho montovateľné, takže  nie sú finančne náročné pri nákladoch na montáž a personál. Dajú sa dodatočne použiť do už dokončeného projektu, bez nutnosti väčších stavebných zásahov.
  • Ako sme už spomínali, najväčšou výhodou sendvičových PUR panelov je ich cena. Ich plusy z dlhodobého hľadiska vysoko prevýšia vstupné náklady, vďaka čomu sú v hojnej miere využívané po celej Európe. Ich rýchla a ľahká montáž ichdovoľuje využívať  aj v dočasných objektoch, ako sú napríklad  športové či rekreačné haly, autosalóny a podobne. Výrobcovia majú so sendvičovými panelmi dlhoročné skúsenosti, a tak vedia garantovať záruku na niekoľko rokov. V neposlednom rade treba vyzdvihnúť fakt, že žiadny zo spomínaných materiálov nespôsobuje alergie a nemá negatívne dôsledky na ľudské zdravie, čo je dôležité hlavne pri ich použití v obytných domoch. Polyuretánové sendvičové panely sú priateľské k životnému prostrediu, na čo si v dnešnej dobe dáva pozor čoraz viac zákazníkov. Zároveň sú recyklovateľné, a ich široké spektrum využitia z nich robí materiál budúcnosti.