• Skvelá izolácia

Pri výbere izolačného materiálu by ste sa mali riadiť predovšetkým jeho izolačnými vlastnosťami. Tie v prípade PUR panelov určuje jadro z polyuretánovej peny s kovovým opláštením. Čím hrubšia je izolačná vrstva, tým vyšší je tepelný odpor. 

Výhodou PUR panelov je, že sú vyrábané v rôznych hrúbkach od 40 až do 230 mm, vďaka čomu je možné vybrať ideálne riešenie pre najrôznejšie stavby a konštrukcie. 

  • Všestranné využitie 

Okrem hrúbky je možné prispôsobiť aj dĺžku panelov v rozmedzí od 2 až do 18 metrov. Sendvičové panely majú preto širokú škálu využitia. Okrem izolácie stien a fasád sú vhodné aj na strešné zateplenie rôznych objektov.

Tento typ panelov je využívaný pri rôznych skladoch, výrobných halách ale i chladiarenských objektoch. 

  • Variabilita a unikátny dizajn

Farebná variabilita a možnosť viditeľných alebo skrytých spojov umožňuje prispôsobiť PUR panely aj špecifickým estetickým požiadavkám. 

Pridanou hodnotou je aj výber tvaru kovového opláštenia, ktoré môže byť hladké, vrúbkované či vlnité. Sendvičové panely je možné inštalovať horizontálne i zvislo či vzájomne ich kombinovať. To otvára nekonečné možnosti vytvorenia unikátneho a zároveň funkčného dizajnu.

  • Jednoduchá montáž

Ďalším z dôvodov prečo siahnuť po PUR paneloch je ich rýchla a jednoduchá montáž. Sendvičový panel je komponentom pripraveným na priamu inštaláciu k akejkoľvek konštrukcii. Vďaka tomu je možné ušetriť čas a znížiť náklady.

  • Šetrenie financií i životného prostredia

Izolácia z PUR panelov dokáže tiež výrazne znížiť prevádzkové náklady. Správnym zateplením je možné obmedziť vykurovanie či chladenie priestorov a ušetriť tak na výdavkoch za energie. 

Spolu so znížením spotreby energií sa automaticky znižuje uhlíková stopa, čo prispieva v ochrane prírody a životného prostredia. PUR panely sú tiež vyrobené z materiálov, ktoré je možné jednoducho recyklovať.