Sendvičové PUR panely tvorí jadro z polyuretánovej peny v kovovom opláštení rôznej hrúbky. Práve od hrúbky výplne PUR panelov sa odvíjajú aj ich izolačné vlastnosti, presnejšie tepelný odpor. Štandardne sa hrúbka sendvičových panelov pohybuje v rozmedzí od 40 až do 230 milimetrov. Aj vďaka tomu je možné ich inštalovať na steny do exteriéru, ale aj interiéru, podlahy, pivnice či stropy a strechy. Aké možnosti ponúkajú stenové PUR panely?

Flexibilné v rozmeroch

Ako sme už spomenuli vyššie, pri sendvičových paneloch je možné prispôsobiť hrúbku izolačného materiálu požiadavkám klienta. PUR panely môžu byť hrubé 40, 60, 80, 100 alebo 120 milimetrov. Pri vlnitom type stenových panelov to sú rozmery 72, 92 a 102 milimetrov. Prispôsobiť je však možné aj dĺžku a šírku jednotlivých panelov.

Estetika

Pri montovaných halách či exteriérových stenách hrá svoju úlohu aj estetické prevedenie kovového opláštenia PUR panelov. Okrem širokej farebnej škály si klient môžete vybrať aj tvar kovu. Ten môže byť rovný, vlnitý, rebrovaný alebo v prevedení s menej nápadným mikrorebrovaním. Estetickú, ale zároveň aj praktickú funkciu, majú spoje medzi jednotlivými panelmi. Tie môžu byť buď priznané alebo skryté.

Inštalácia

PUR panely aj PIR panely sú vo všeobecnosti nenáročné na inštaláciu. V rámci jednej steny je možné kombinovať hneď niekoľko druhov panelov či totožných panelov v rôznych farbách. Sendvičové panely je dokonca možné inštalovať zvisle aj vodorovne.

Pri výbere stenových PUR panelov je potrebné vedieť, či sú vhodné na interiérové alebo exteriérové steny, aké rozmery by mali mať a akým spôsobom ich chcete inštalovať.