Stála teplota v chladiacich boxoch a skladoch

Sendvičové panely majú vďaka svojim vlastnostiam a flexibilným rozmerom široké spektrum využitia. PUR panely a PIR panely je možné použiť na zateplenie exteriérových aj interiérových stien, podláh, stropov, ale aj striech či pivníc. Svoje uplatnenie nájdu aj pri výstavbe montovaných hál. Vedeli ste ale, že ich izolačné vlastnosti je možné využiť aj pri chladiacich a mraziacich boxoch, skladoch a halách?

Sendvičové panely tvorí okrem kovového opláštenia aj izolačné jadro z  polyuretánovej  peny pri PUR paneloch alebo polyizokyanurátovej peny v prípade PIR panelov. Od hrúbky tohto jadra závisí tepelný odpor sendvičových panelov. Hrúbka chladiarenských panelov sa štandardne pohybuje v rozmedzí od 40 milimetrov až po 240 milimetrov.

Rozmery sendvičových panelov je možné upraviť podľa požiadaviek klienta a uplatnia sa aj ako prefabrikát pri stavbe montovaných hál a skladov. Ich inštalácia je navyše rýchla a jednoduchá.

Hygienické štandardy a jednoduchá údržba

PUR panely a PIR panely tak pomáhajú udržať stálu teplotu chladiacich a mraziacich boxov, skladov či chladiacich hál. Tá sa môže pohybovať v rozmedzí od +8 °C až do -35 °C.

Pre účely skladovania potravín či liečiv musia tieto panely spĺňať aj vysoké hygienické štandardy. Oplechovanie panelov je preto prispôsobené požiadavkám na prevádzku. Tvoriť ho môže hliník, nehrdzavejúca oceľ, nerez alebo iné. Výnimkou nie sú ani poplastované sendvičové panely. Pre potreby čo najjednoduchšej údržby a čistenia je možné vybrať panely so skrytými spojmi, v ktorých sa neusádzajú nečistoty a baktérie.

Výber kvalitnej izolácie tak dokáže nielen znížiť náklady na prevádzku chladiacich boxov a skladov, ale aj zefektívniť ich údržbu a čistenie.