Zateplenie a kvalitná izolácia novostavieb je už zaužívaným štandardom. Je potrebné ale riešiť izoláciu staršej nehnuteľnosti? Odpoveďou je jednoznačné áno. Aj v prípade, že má vaša nehnuteľnosť hrubšie múry, neznamená to, že nepotrebuje zatepliť.

Ušetrite na energiách 

Prvým dôvodom, prečo neodkladať zateplenie staršej nehnuteľnosti je fakt, že vám prinesie do interiéru skutočný komfort. Počas zimných mesiacov bude chrániť stavbu pred zbytočnými únikmi tepla a zníži nutnosť vykurovania. Ak zabránite tepelným stratám, automaticky sa znížia i vaše náklady na vykurovanie. Izolácia však má svoj význam aj počas letných mesiacov. V tomto období chráni múry vašej nehnuteľnosti pred prehriatím. Počas horúcich dní tak môžete zas ušetriť nákladoch na klimatizovanie miestností. 

Inými slovami je možné povedať, že kvalitné zateplenie pomáha vytvoriť tepelnú pohodu vo vašej domácnosti a výrazne znížiť účty za energie. 

Tu ale s výhodami zateplenia nekončíme. Zateplením môžete tiež predĺžiť životnosť múrov. Izolácia totiž funguje aj ako ochrana muriva pred meniacimi sa poveternostnými podmienkami. Stavba je tak menej náchylná na vznik plesní či dokonca trhlín na stenách. Medzi ďalšie benefity je i stabilná vlhkosť vzduchu v interiéri a znížená prašnosť, čo vytvára omnoho zdravšie prostredie. 

Čím staršiu nehnuteľnosť zatepliť?

Možností, čím zatepliť staršiu nehnuteľnosť je viac. Na trhu môžete nájsť celý rad izolačných materiálov. Medzi tie tradičnejšie patrí minerálna vlna, polystyrén a PUR izolácie. Siahnuť však  môžete aj po alternatívnejších možnostiach, akými sú ovčia vlna či konope. 

Medzi najčastejšiu voľbu pri zateplení rôznych objektov a stavieb však patria PUR panely. Tie tvorí oceľový obklad vyplnený polyuretánovou penou. Kombinácia týchto materiálov vám zaručí tie najlepšie izolačné vlastnosti. Takzvané sendvičové panely majú i všestranné využitie. Využiť ich preto môžete všade tam, kde je to potrebné. Sú vhodné na zateplenie externých i vonkajších stien, klasických stropov, stropov pivníc a podláh. A ani tu ich komplexné využitie nekončí. Inštalovať ich môžete aj na šikmé i rovné strechy. 

Sendvičový panel je navyše možné i vizuálne prispôsobiť vašim požiadavkám. Vyrába sa v niekoľkých farebných prevedeniach v pozinkovanej i nehrdzavejúcej oceli. 

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek materiál, nezabúdajte, že investovať do kvalitného zateplenia staršej nehnuteľnosti je tým správnym krokom k lepšiemu bývaniu.