Tepelná izolácia aj svetlo

Presvetľovacie panely tvorí polykarbonát a možno ich inštalovať na strechy, ale i na steny rôznych konštrukcií. Vďaka svetelnej priepustnosti nachádzajú uplatnenie pri stavbách, pri ktorých je kladený dôraz na kvalitné svetelné podmienky.

Príkladom sú montované haly či priemyselné budovy, kde možno presvetľovacími panelmi nahradiť štandardné strešné panely. Rovnako ako PUR panelyPIR panely, tak aj presvetľovacie panely poskytujú tepelnú izoláciu. Tým, že sú schopné prepúšťať slnečné svetlo, dokážu znížiť náklady na osvetlenie priestorov.

Polykarbonátový panel Akralux GRECA

Zdroj: energiopanely.sk

Jednoduchá inštalácia

Ich inštalácia je navyše rýchla a jednoduchá. Okrem toho sú ľahké, tým pádom nezaťažujú konštrukciu. Tento typ panelov je rovnako odolný voči poveternostným podmienkam a sú ohňovzdorné. Presvetľovacie panely sú vyrábané v rôznych rozmeroch, vďaka čomu sa prispôsobia akýmkoľvek požiadavkám. Ako sme už spomínali vyššie, inštalácia presvetľovacích panelov nie je náročná. Variovať je možné medzi použitím samotných presvetľovacích panelov, ale aj ich kombináciou s PUR alebo PIR panelmi. Záleží od individuálnych požiadaviek, akým spôsobom skombinujete sendvičové panely s presvetľovacími panelmi. Pri paneloch určených na inštaláciu v stene je možné voliť medzi rôznymi spôsobmi uchytenia.

Výberom presvetľovacích panelov získate nielen kvalitnejšie svetelné podmienky v interiéri, ale aj tepelnú izoláciu odolnú voči vetru a záťaži. Stačí si len vybrať zo širokej škály dĺžok a kombinácií s inými druhmi panelov.